Tipy pro schodiště ve vašem interiéru

10. 2. 2016

Pokud právě stavíte patrový rodinný dům či mezonetový byt, jistě chcete, aby interiér byl co nejosobitější. Nejrůznějším vybavením a doplňky můžete svému novému domovu vtisknout originální tvář. Máme pro vás hned několik tipů na to, jak zařídit schody a prozradíme vám, co byste neměli při promýšlení schodiště opomenout.

Kdy začít plánovat

Schodiště zakomponujte do svého interiéru již při plánování. Místnosti by měly vhodně navazovat a schodiště by vám nemělo přidělávat zbytečné kroky, když se na něj budete chtít dostat. Je také důležité vhodně rozmístit jednotlivé místnosti do pater tak, aby to odpovídalo vašemu životnímu stylu. Podle rozmístění pokojů totiž budete také s největší pravděpodobností orientovat schodiště.

Stylové a bezpečné zábradlí

Pozornost věnujte i schodišťovému zábradlí. To je nejen bezpečnostním, ale také designovým prvkem v interiéru. Při plánování tohoto prvku můžete popustit uzdu fantazii. Naše firma pro vás vytvoří zábradlí na schodiště z mnohých materiálů, klasického i moderního vzhledu. Vytvoříme pro vás i schody z ocelové konstrukce, vhodné do nadčasových interiérů. Zábradlí se schodištěm sladíme tak, aby se jednotlivé detaily spojovaly v jeden úžasný a působivý celek.

Bezpečnost je při plánování interiéru jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou bychom měli myslet. Pokud máme doma malé děti, musíme pamatovat na bezpečnost. Například se vyvarujeme zábradlí s vodorovnými prvky – po takových se snadno šplhá a dítě by mohlo přepadnout. Svislé příčky by také měly mít od sebe odstup méně než 13 cm, aby jimi dítě neprostrčilo hlavu.

Zásady při plánování orientace schodů

Pokud již víte, kam schody umístit, musíte ještě vyřešit celou řadu otázek. Jednou z nich je, jak schody postavit tak, aby chůze po nich byla příjemná a bezpečná? To závisí na sklonu schodišťového ramene i na proporcích stupňů. I šířka jednotlivých schodů by měla být dostatečná, aby se na ně vešlo celé chodidlo. Důležitá je samozřejmě i výška schodů, která by měla být 15-18 cm. Samozřejmostí je, že by všechny schody měly být stejně široké a dlouhé.

Vytvoříme pro vás perfektní schodiště, které vám bude v interiéru dělat parádu. Napište nám, vytvoříme pro vás cenovou nabídku.