Schody, srdce vašeho interiéru

25. 4. 2017

Nejdůležitější funkcí schodů je samozřejmě propojit dvě či více pater a vyřešit případné výškové rozdíly venku i uvnitř domu. Zároveň je však schodiště i srdcem interiéru a dotváří celkový dojem, kterým na nás budova působí. Mělo by se proto bez pochyby líbit, být nadčasové, funkční a především bezpečné.

Design, to je oč tu běží

Vzhled schodiště je velice důležitý. Dodává místnosti šmrnc a podtrhuje její jedinečnost. Do klasických interiérů se budou skvěle hodit osvědčené dřevěné schody a moderním interiérům bude naopak slušet například schodiště z nerezu.

Nerezové schodiště či nerezové zábradlí uvnitř domu působí velice elegantně a luxusně. Zábradlí z nerezu je navíc možné kombinovat s materiály jako je dřevo, sklo či kámen, čímž vykouzlíte opravdu zajímavý a originální vzhled schodiště. Nerezové schody se hodí prakticky kamkoli od domů přes kanceláře po venkovní prostory a bazény. Mimo jiné určitě oceníte i to, že nevyžadují velkou údržbu a jsou vysoce odolné.

Zvolíte-li točitou variantu schodů, uspoříte znatelný kus místa a nejen to. Točité schodiště se stane jednoduše a netradičně bytelným a obdivuhodným králem interiéru. V případě, že se rozhodnete schody navíc zasadit do průchodu stropem, vytvoříte skutečně originální a osobitý vzhled místnosti. Abyste v takovém případě předešli špinavé omítce, je možné průchod stropem dokonce i vkusně olemovat.

Bezpečnost především

Neméně důležitým aspektem pro výběr typu schodiště je jeho bezpečnost. Je dobré si předem uvědomit, kdo bude schody nejčastěji využívat, jestli to budou staří nebo mladí lidé, případně zda i děti.

Dobré osvětlení je základ. Při špatné viditelnosti schodů se může stát mnoho nebezpečných pádů a úrazů, hlavně pak ve večerních hodinách. Zvolte proto vhodné osvětlení schodiště. Zároveň je možné jednotlivé schody podsvítit, což vytváří i velice líbivý dojem.

Schodiště by mělo bez pochyby nést i ochranné zábradlí, a to v minimální výšce 90 cm nad každým jednotlivým schodem. Ideální je takové, které není nijak ostré ani přerušované.

Vytvoříme pro vás dokonalé a kvalitní schodiště, které bude nejen bezpečné, ale bude vám dělat radost mnoho let. Pokud si stále nevíte rady s výběrem typu schodiště, rádi vám poradíme. Neváhejte nás kontaktovat.