Požární schodiště, únikové schodiště

5. 3. 2020

Únikové schodiště slouží především pro rychlou a bezpečnou evakuaci osob z postiženého objektu nebo jeho části na volné prostranství a dále umožnění přístupu záchranných složek. Z tohoto důvodu musí být jeho způsob provedení kvalitní a odpovídat přísným požadavkům, které jsou definovány českými technickými normami.

Únikové cesty se podle stupně ochrany dělí na nechráněné únikové cesty a chráněné únikové cesty. Nechráněnými únikovými cestami (NÚC) jsou všechny volné cesty směřující k východu na volné prostranství. Chráněnými únikovými cestami (CHÚC) jsou také cesty směřující k východu na volné prostranství s tím rozdílem, že sami tvoří požární úsek, který je chráněn před požárem. Únikovými cestami jsou např. rampy, eskalátory, požární schodiště nebo evakuační výtahy.

Naše reference

Naše firma Bureš INOX má s výrobou schodišť a zábradlí zkušenosti od roku 1990. Zabýváme se kompletní zakázkovou výrobou. Mezi naše zákazníky patří soukromníci, stavební firmy či mezinárodní společnosti. Podívejte se na naše reference.

Hlavním cílem je funkčnost a bezpečnost našich výrobků. Jednou z našich zakázek bylo únikové a požární schodiště ve škole Čáslavice. Provedeno ocelovým lakováním, detailnější popis s fotodokumentací lze nalézt na této stránce. Mezi naše další činnosti patří zakázková výroba zábradlí, ocelových konstrukcí, branek či interiérových a exteriérových doplňků. Spolupracujeme s architekty i s projekčními firmami na splnění vašich přáních, které nám můžete kdykoliv napsat, nebo nás kontaktujte.

Kontaktovat

Další fotografie z realizací

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám