Ocelové zábradlí - elegantní a praktická opora

24. 10. 2015

Zábradlí zpravidla představuje oporu a ochranný prvek u každého schodiště či balkonu. Mimo to, že musí splňovat obvyklé požadavky na bezpečnost, může se stát také designovým doplňkem interiéru nebo exteriéru. Důležitou roli při jeho výběru hraje samozřejmě použitý materiál. V našem článku se zaměříme na nejčastěji používaný materiál - železo, kov či ocel.

Elegantní design a příznivá cena

Zajímavé zábradlí oživí jak vnitřní, tak venkovní prostory budovy. Pokud pak zvolíte zábradlí ocelové, určitě to nebude trefa vedle. Ocel se hojně využívá pro zábradlí u schodišť, lodžií, balkonů a teras rodinných i bytových domů a rozhodně nezklame svým originálním avšak nerušivým vzhledem.

Stejně jako zábradlí z jiných materiálů i ocel umožňuje mnoho až libovolných variant provedení a kombinací materiálů. Příjemné designové zpestření zajistí madlo z jiného materiálu. Elegantní a nestárnoucí vždy bylo a bude například dřevo, které je navíc příjemné na dotek. V chladu nestudí a to na rozdíl od kovů, které rychle vodí teplo a není je tedy možné dotekem ruky okamžitě zahřát.

Výhodou ocelového zábradlí je také jeho příznivá cena, která je nižší než u zábradlí z nerezu či skla.

Praktičnost a minimální údržba

V dnešní uspěchané době si asi málokdo dokáže představit po příchodu ze zaměstnání věnovat svou pozornost nejen rychlému úklidu, ale také věci, která je v údržbě všeobecně přehlížená tak jako zábradlí. Ocelové zábradlí je naštěstí bezúdržbové a není se tedy potřeba o něj nijak zvlášť starat.

Právě díky své nenáročnosti a různorodému designu nachází uplatnění v rodinných a bytových domech a hodí se zároveň do interiérů a exteriérů administrativních a veřejných budov. 

Maximální bezpečnost

Zábradlí bez výjimky musí splňovat mimo jiné požadavky na svou bezpečnost, které jsou rozdílné v provozech a obydlích, kde se pohybují převážně dospělí a kde děti. Jedná se o povolené normy a požadavky na výšku zábradlí, výplň či zábradelní madlo. Všechny tyto normy dobře známe a spolu s designerem či architektem vám proto dokážeme najít ideální zábradlí, které bude nejen skvěle vypadat, ale bude i maximálně bezpečné.

Profesionální zpracování

Ocelová zábradlí s vrtaným či šroubovým uchycením na konstrukci pro vás vyrábíme více než 20 let a to po celé ČR i v zahraničí. Zakládáme si na kvalitě použitých materiálů a preciznosti provedení.

Potřebujete poradit nebo byste chtěli vypracovat nabídku na ocelové či jiné zábradlí? Neváhejte nás kontaktovat.