DesignArt3000

05.03.2020 00:00

Požární schodiště, únikové schodiště

Požární schodiště, únikové schodiště

Co je vůbec požární či únikové schodiště?

Únikové schodiště slouží především pro rychlou a bezpečnou evakuaci osob z postiženého objektu nebo jeho části na volné prostranství a dále umožnění přístupu záchranných složek. Z tohoto důvodu musí být jeho způsob provedení kvalitní a odpovídat přísným požadavkům, které jsou definovány českými technickými normami.

Únikové cesty se podle stupně ochrany dělí na nechráněné únikové cesty a chráněné únikové cesty. Nechráněnými únikovými cestami (NÚC) jsou všechny volné cesty směřující k východu na volné prostranství. Chráněnými únikovými cestami (CHÚC) jsou také cesty směřující k východu na volné prostranství s tím rozdílem, že sami tvoří požární úsek, který je chráněn před požárem. Únikovými cestami jsou např. rampy, eskalátory, požární schodiště nebo evakuační výtahy.

úniková cedule

Naše reference

Naše firma Bureš INOX má s výrobou schodišť a zábradlí zkušenosti od roku 1990. Zabýváme se kompletní zakázkovou výrobou. Mezi naše zákazníky patří soukromníci, stavební firmy či mezinárodní společnosti. Podívejte se na naše reference.

Požární schodištěHlavním cílem je funkčnost a bezpečnost našich výrobků. Jednou z našich zakázek bylo únikové a požární schodiště ve škole Čáslavice. Provedeno ocelovým lakováním, detailnější popis s fotodokumentací lze nalézt na této stránce. Mezi naše další činnosti patří zakázková výroba zábradlí, ocelových konstrukcí, branek či interiérových a exteriérových doplňků. Spolupracujeme s architekty i s projekčními firmami na splnění vašich přáních, které nám můžete kdykoliv napsat, nebo nás kontaktujte.


Novinky

05.03.2020

Požární schodiště, únikové schodiště

Únikové schodiště slouží především pro rychlou a bezpečnou evakuaci osob z postiženého objektu nebo jeho části na volné prostranství a dále umožnění přístupu záchranných složek.

Více »
09.05.2019

Výroba ocelových konstrukcí

Ve spolupráci s architekty a projekčními firmami splníme veškerá přání našich zákazníků.
Více »
17.04.2019

Montáž ocelových konstrukcí

Nechte si od nás vyrobit a profesionálně namontovat stavební ocelové konstrukce na schodiště, střechy nebo balkony činžovních a administrativních budov.
Více »
20.03.2019

Jak vybrat vhodné ocelové zábradlí

Přečtěte si náš článek o tom, jak si vybrat vhodné ocelové zábradlí. S výběrem vám rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat.
Více »

Copywriting eBRÁNA s.r.o. Tvorba e-shopu eBRÁNA s.r.o.

Partneři